ایران معاون دبیر کل اتحادیه غارشناسی آسیا شد

ایران معاون دبیر کل اتحادیه غارشناسی آسیا شد

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – کنفرانس ترنس کارست در لیچوان چین از تاریخ شش تا هشت نوامبر برابر با پانزده تا هفده آبان ماه سال جاری با حضور ایران و ۲۱ کشور دیگر برگزار شد .
آقای اشرفی به عنوان نماینده انجمن غار و غارشناسی ایرانیان دراین کنفرانس حاضر شد و مقاله ای را تحت عنوان  ۲۰۰ سال تاریخ غارنوردی و غارشناسی ارائه داد که علاقه حاضرین را جهت سفر و بازدید از غارهای ایران جلب کرد. 

 

 

به گزارش CHN، در این همایش ۱۱۴ نفر از ۲۱ کشور و چهار قاره آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه شرکت داشتند. کشورهای شرکت کننده شامل، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، استرالیا، لهستان، ایالات متحده، اندونزی، جمهوری چک، لبنان، آلمان، مغولستان، ایتالیا، ویتنام، مجارستان، فرانسه، اطریش، بلژیک و جمهوری اسلامی ایران می شد.
از نظر قاره ای ۸۹ نفراز قاره آسیا، ۱۹ نفر از قاره اروپا، ۳ نفر از اقیانوسیه و ۳ نفر از ایالات متحده در همایش حضور داشتند.
درحاشیه این کنفرانس کارگاه های عملی نقشه برداری دیجیتالی ، اسکن سه بعدی از غارها ، راههای حفاظت و بهره برداری پایدار از غارها ، صعودهای مصنوعی درغارها ( بولت کلایمینگ ) و همچنین بازدید  از غار تنگ لانگ دونگ (اژدهای پرنده ) که بزرگترین غار توریستی جهان است با دهانه ای به ارتفاع ۷۰ متر و رودخانه خروشان بزرگی که وارد آن می شود ، انجام شد .
شایان ذکراست که در مراسم اختتامیه این کنفرانس از برندگان مسابقات عکس ، فیلم و نقشه غار تجلیل شد و در بخش نقشه غار “سارا عدالتیان” و “وحید اشرفی” با ارائه نقشه غار  “زوکنان” چناران حائز مقام سوم این رشته شده و مدال برنز را از دست رئیس اتحادیه جهانی غارشناسی دریافت نمودند .
کشور چین و شهر لیچوان همزمان با حضور  رئیس و هیات رئیسه و جمعی از معاونان و اعضای اتحادیه غارشناسی جهان میزبان نخستین مجمع عمومی غارشناسان آسیا نیز بود . چنانکه درجلسه نهایی مجمع عمومی اتحادیه غارشناسی آسیا اساسنامه نهایی توسط کشور های عضو تصویب و امضا و انتخابات هیات رئیسه به ترتیب زیر انجام شد .
کشور اندونزی به عنوان رییس اتحادیه و مکان ثبت قانونی اتحادیه غارشناسی آسیا انتخاب شد. چین نایب رییس ، ژاپن دبیر کل و ایران به همراه پنج کشور دیگر به عنوان معاونان دبیر کل برای مدت چهار سال انتخاب شدند.
به گزارش CHN، ایران از سال ۲۰۱۳ با تلاش انجمن غار و غارشناسی یک کرسی در اتحادیه جهانی غارشناسی ( UIS ) نیز اخذ نموده که این دوره به مدت چهارسال و تا سال ۲۰۱۷ مجمع عمومی این اتحادیه خواهد بود .نشست عمومی غارنوردان و غارشناسان جهان درسال ۲۰۱۷ درکشور استرالیا برگزار خواهد شد

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار ۰ نظر

هفتمین سال پاک سازی غارها

?هفتمین سال پاک سازی غارها ?مهر ماه ۱۳۹۵ ?( مجری انجمن غار وغارشناسی خراسان و باشگاه کاوشگران)   خراسان رضوی غار مغان خراسان رضوی غار زو کنان خراسان رضوی غار بزنگان خراسان رضوی غار مزداوند خراسان رضوی غار بیمار آب

اطلاعیه ۰ نظر

اخبار دهمین اکسپدیشن بین المللی غارنوردان بالکان(اطلاعیه ۳)

اخبار تیم اعضامی به دهمین اکسپدیشن بین المللی کشورهای حوزه بالکان : تیم جمهوری اسلامی ایران پس از ورود به کمپ همایش در شهر وراتسا در جمهوری بلغارستان مورد استقبال و خیر مقدم جناب آقای الکسی ژالف قرار گرفته و پس از آن اقدام به برپایی چادر و برافراشتن پرچم…

اخبار کوهنوردی ۰ نظر

گزارش مختصر از برنامه قله ملکوه

گزارش مختصر از برنامه قله ملکوه ساعت ۵/۰۵دقیقه از جلوی باشگاه به اتفاق دوستان با یک غایب به همراه۱۷نفر حرکت کردیم پس از عبور از شهر کدکن از راهی که از کنار رودخانه مارو به طرف قله پیش میبرد ادامه مسیر دادیم بعد از حدود ۵کیلومتر راه خاکی ساعت حدود۸/۵به…

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code