ایران معاون دبیر کل اتحادیه غارشناسی آسیا شد

ایران معاون دبیر کل اتحادیه غارشناسی آسیا شد

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – کنفرانس ترنس کارست در لیچوان چین از تاریخ شش تا هشت نوامبر برابر با پانزده تا هفده آبان ماه سال جاری با حضور ایران و ۲۱ کشور دیگر برگزار شد .
آقای اشرفی به عنوان نماینده انجمن غار و غارشناسی ایرانیان دراین کنفرانس حاضر شد و مقاله ای را تحت عنوان  ۲۰۰ سال تاریخ غارنوردی و غارشناسی ارائه داد که علاقه حاضرین را جهت سفر و بازدید از غارهای ایران جلب کرد. 

 

 

به گزارش CHN، در این همایش ۱۱۴ نفر از ۲۱ کشور و چهار قاره آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه شرکت داشتند. کشورهای شرکت کننده شامل، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، استرالیا، لهستان، ایالات متحده، اندونزی، جمهوری چک، لبنان، آلمان، مغولستان، ایتالیا، ویتنام، مجارستان، فرانسه، اطریش، بلژیک و جمهوری اسلامی ایران می شد.
از نظر قاره ای ۸۹ نفراز قاره آسیا، ۱۹ نفر از قاره اروپا، ۳ نفر از اقیانوسیه و ۳ نفر از ایالات متحده در همایش حضور داشتند.
درحاشیه این کنفرانس کارگاه های عملی نقشه برداری دیجیتالی ، اسکن سه بعدی از غارها ، راههای حفاظت و بهره برداری پایدار از غارها ، صعودهای مصنوعی درغارها ( بولت کلایمینگ ) و همچنین بازدید  از غار تنگ لانگ دونگ (اژدهای پرنده ) که بزرگترین غار توریستی جهان است با دهانه ای به ارتفاع ۷۰ متر و رودخانه خروشان بزرگی که وارد آن می شود ، انجام شد .
شایان ذکراست که در مراسم اختتامیه این کنفرانس از برندگان مسابقات عکس ، فیلم و نقشه غار تجلیل شد و در بخش نقشه غار “سارا عدالتیان” و “وحید اشرفی” با ارائه نقشه غار  “زوکنان” چناران حائز مقام سوم این رشته شده و مدال برنز را از دست رئیس اتحادیه جهانی غارشناسی دریافت نمودند .
کشور چین و شهر لیچوان همزمان با حضور  رئیس و هیات رئیسه و جمعی از معاونان و اعضای اتحادیه غارشناسی جهان میزبان نخستین مجمع عمومی غارشناسان آسیا نیز بود . چنانکه درجلسه نهایی مجمع عمومی اتحادیه غارشناسی آسیا اساسنامه نهایی توسط کشور های عضو تصویب و امضا و انتخابات هیات رئیسه به ترتیب زیر انجام شد .
کشور اندونزی به عنوان رییس اتحادیه و مکان ثبت قانونی اتحادیه غارشناسی آسیا انتخاب شد. چین نایب رییس ، ژاپن دبیر کل و ایران به همراه پنج کشور دیگر به عنوان معاونان دبیر کل برای مدت چهار سال انتخاب شدند.
به گزارش CHN، ایران از سال ۲۰۱۳ با تلاش انجمن غار و غارشناسی یک کرسی در اتحادیه جهانی غارشناسی ( UIS ) نیز اخذ نموده که این دوره به مدت چهارسال و تا سال ۲۰۱۷ مجمع عمومی این اتحادیه خواهد بود .نشست عمومی غارنوردان و غارشناسان جهان درسال ۲۰۱۷ درکشور استرالیا برگزار خواهد شد

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

اخبار غار نوردی ۰ نظر

اخبار دهمین اکسپدیشن بین المللی غارنوردان بالکان(اطلاعیه ۶)

 اخبار تیم اعزامی به دهمین اکسپدیشن بین المللی غارنوردی کشورهای حوزه بالکان: بنا به گزارش تیم اعزامی، در آخرین ساعات شب از روز سوم تیرماه، ارائه مقالات از کشورهای مختلف شروع گردید. ابتدا مقاله‌ای از خانم هلیانا جانور شناس بلغاری راجع به اکسپدیشن ۲۰۱۵ در کشور ایران، استان‌های خراسان‌رضوی و…

اسلایدر ۰ نظر

برنامه کوهپیمایی دشت ارغوان

برنامه جمعه ۲۰ فروردین ماه دشت زیبای ارغوان به سرپرستی خانم سریرا فرخ وسایل مورد نیاز : لباس مناسب فصل(احتمال بارش باران) کفش ترکینگ زیر انداز وسایل صبحانه و نهار تنقلات و میوه آب بیمه ورزشی که در سال ٩۵ثبت شده (جهت انجام بیمه از طریق باشگاه کاوشگران دوستان تا…

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code