ایران معاون دبیر کل اتحادیه غارشناسی آسیا شد

ایران معاون دبیر کل اتحادیه غارشناسی آسیا شد

خبرگزاری میراث فرهنگی – گردشگری – کنفرانس ترنس کارست در لیچوان چین از تاریخ شش تا هشت نوامبر برابر با پانزده تا هفده آبان ماه سال جاری با حضور ایران و ۲۱ کشور دیگر برگزار شد .
آقای اشرفی به عنوان نماینده انجمن غار و غارشناسی ایرانیان دراین کنفرانس حاضر شد و مقاله ای را تحت عنوان  ۲۰۰ سال تاریخ غارنوردی و غارشناسی ارائه داد که علاقه حاضرین را جهت سفر و بازدید از غارهای ایران جلب کرد. 

 

 

به گزارش CHN، در این همایش ۱۱۴ نفر از ۲۱ کشور و چهار قاره آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه شرکت داشتند. کشورهای شرکت کننده شامل، چین، ژاپن، کره جنوبی، مالزی، استرالیا، لهستان، ایالات متحده، اندونزی، جمهوری چک، لبنان، آلمان، مغولستان، ایتالیا، ویتنام، مجارستان، فرانسه، اطریش، بلژیک و جمهوری اسلامی ایران می شد.
از نظر قاره ای ۸۹ نفراز قاره آسیا، ۱۹ نفر از قاره اروپا، ۳ نفر از اقیانوسیه و ۳ نفر از ایالات متحده در همایش حضور داشتند.
درحاشیه این کنفرانس کارگاه های عملی نقشه برداری دیجیتالی ، اسکن سه بعدی از غارها ، راههای حفاظت و بهره برداری پایدار از غارها ، صعودهای مصنوعی درغارها ( بولت کلایمینگ ) و همچنین بازدید  از غار تنگ لانگ دونگ (اژدهای پرنده ) که بزرگترین غار توریستی جهان است با دهانه ای به ارتفاع ۷۰ متر و رودخانه خروشان بزرگی که وارد آن می شود ، انجام شد .
شایان ذکراست که در مراسم اختتامیه این کنفرانس از برندگان مسابقات عکس ، فیلم و نقشه غار تجلیل شد و در بخش نقشه غار “سارا عدالتیان” و “وحید اشرفی” با ارائه نقشه غار  “زوکنان” چناران حائز مقام سوم این رشته شده و مدال برنز را از دست رئیس اتحادیه جهانی غارشناسی دریافت نمودند .
کشور چین و شهر لیچوان همزمان با حضور  رئیس و هیات رئیسه و جمعی از معاونان و اعضای اتحادیه غارشناسی جهان میزبان نخستین مجمع عمومی غارشناسان آسیا نیز بود . چنانکه درجلسه نهایی مجمع عمومی اتحادیه غارشناسی آسیا اساسنامه نهایی توسط کشور های عضو تصویب و امضا و انتخابات هیات رئیسه به ترتیب زیر انجام شد .
کشور اندونزی به عنوان رییس اتحادیه و مکان ثبت قانونی اتحادیه غارشناسی آسیا انتخاب شد. چین نایب رییس ، ژاپن دبیر کل و ایران به همراه پنج کشور دیگر به عنوان معاونان دبیر کل برای مدت چهار سال انتخاب شدند.
به گزارش CHN، ایران از سال ۲۰۱۳ با تلاش انجمن غار و غارشناسی یک کرسی در اتحادیه جهانی غارشناسی ( UIS ) نیز اخذ نموده که این دوره به مدت چهارسال و تا سال ۲۰۱۷ مجمع عمومی این اتحادیه خواهد بود .نشست عمومی غارنوردان و غارشناسان جهان درسال ۲۰۱۷ درکشور استرالیا برگزار خواهد شد

دیدن این پست ها هم خالی از لطف نیست!

سایر ۰ نظر

اخبار دهمین اکسپدیشن بین المللی غارنوردان بالکان(اطلاعیه ۸)

اخبار تیم اعزامی به دهمین اکسپدیشن بین‌المللی غارنوردی کشورهای حوزه بالکان: بنا به گزارش واصله، تیم اعزامی خراسان رضوی از باشگاه کاوشگران مشهد، شنبه ۵ تیرماه ساعت ۹ طبق روال شروع برنامه‌ها به وقت بلغار، به همراه نمایندگانی از کشور میزبان، یونان و رومانی برای پیمایش و اکتشاف غار Barkite…

اسلایدر ۰ نظر

گزارش برنامه تمرین غارنوردی

برنامه تمرین تکنیک های تک طناب غارنوردی (SRT) در روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ از ساعت ۸ الی ۱۴ با حضور ۹ تن از اعضای باشگاه کاوشگران در محل سنگ سیاه منطقه خلج در ارتفاعات حاشیه جنوبی شهر مشهد برگزار شد و شرکت کنندگان تمرینات فرود و صعود با ابزار…

۰ نظر

بدون نظر!

شما میتوانید اولین نفر باشید در نظرات این نوشته!

لغو پاسخ

*

code